Kalendarz wydarzeń

Brak wydarzeń

Reklama

Studencki Klub Miasto - Bielsko-Biała

Ocena: Brak ocen

Informacje o klubie

NazwaStudencki Klub Miasto
AdresPlac Mickiewicza 2
Godziny otwarciaPon-Pt od 12.00, Sob-Nd od 15.00
Muzykarock, reggae, house, dnb, hip hop, rap, dancehall
Selekcja18+
Strona wwwhttps://www.facebook.com/klubmiasto
E-mailbbmiasto@gmail.com
Gastronomiapizza
Cena piwa5
Cena drinka8


Klub Miasto

Klub Miasto to kontynuacja idei, wspólnych wartości i sposobu postrzegania kultury przez młodych ludzi z Bielska-Białej i okolic, które zrodziły się, a potem złożyły na wyjątkowy sukces miejsca o nazwie Rock Galeria. Po zamknięciu części koncertowej klubu Rock Galeria, nastąpiła swoista pustka na kulturalnej mapie miasta, szczególnie jeśli chodzi o możliwości prezentacji swoich dokonań przez młodych bielskich artystów. Jednak, jak mówi powiedzenie coś się kończy, a coś się zaczyna.

Nowy Klub będzie nosił nazwę Miasto. Właściciele postanowili kontynuować działalność koncertową, artystyczną i klubową w zupełnie nowym miejscu. Klub Miasto ma siedzibę na Placu Mickiewicza 2, w Parku Włókniarzy, w miejscu dawnego Klubu Autyzm, w którym w latach 90-tych również organizowano dziesiątki koncertów i wydarzeń związanych z muzyką alternatywną. W tym miejscu powstała również w późniejszym okresie dyskoteka Queen, którą na pewno wielu Bielszczan kojarzy.

Klub Miasto ma być jednak przede wszystkim klubem studenckim z prawdziwego zdarzenia, który będzie integrował młodych ludzi w ramach wielu przedsięwzięć i imprez organizowanych w nowym klubie. Planowane są koncerty zarówno gwiazd polskiej sceny muzycznej, jak i muzyków tworzących i działających w lokalnym środowisku. Jednak koncerty i imprezy klubowe to nie wszystko. Właściciele planują w nowym miejscu organizować cyklicznie wernisaże, wystawy, projekcje filmów oraz ciekawe wydarzenia z pogranicza różnych dziedzin sztuki. Na Placu Mickiewicza nie zabraknie również okazji do interesujących spotkań, dyskusji i rozmów z autorami książek, publicystami oraz twórcami filmów.

550m2 - W miejsce ciasnej i ograniczonej przestrzennie Rock Galerii Bielszczanie będą mieli więc wkrótce zupełnie nowy klub, który dysponuje powierzchnią aż 550 m2. Ucieszą się zapewne wszyscy Ci, którzy narzekali na zbyt duże tłumy przy ul. Staszica. Po za tym właściciele zapewniają, że w Klubie Miasto powrócą wszystkie kultowe wydarzenia, które cieszyły się ogromną popularnością. Jesienią powrócą więc Mistrzostwa Karaoke z muzyka na żywo. Powróci także organizowany już od lat 80-tych bielski konkurs młodych zespołów rockowych – Rockosz. Możemy też już ujawnić, że w kwietniu w Klubie Miasto odbędą się eliminacje do Przeglądu Zespołów Studenckich – Juwenalia 2016. Zwycięzca zagra na wielkiej scenie Juwenaliowej obok gwiazdy wieczoru zespołu Coma.

Jak twierdzą właściciele Klubu Miasto miejsce znajdzie się dla wszystkich więc już dziś zapraszają do współpracy muzyków, artystów, fotografików, filmowców, zespoły, organizatorów imprez, fundacje i stowarzyszenia do współpracy. Kontakt: bbmiasto@gmail.com

Twórcy klubu mimo ogromnych kosztów remontu i wyposażenia zapewniają, że również atrakcyjne cenowo menu znane z Rock Galerii pozostanie bez zmian. Dla wielu właśnie to było największym atutem lokalu, bo trzeba wiedzieć, że prawie wszystko kosztuje tam symboliczne 5 zł. Tak proste menu sprawia, że większość klientów z uśmiechem na twarzy sięga do portfela i nie tylko wraca, ale zwykle przy następnej wizycie przyprowadza również swoich znajomych.

Klub Miasto
Plac Mickiewicza 2
43-300 Bielsko-Biała
https://www.facebook.com/klubmiasto
bbmiasto@gmail.com

Zdjęcia z klubu


Najnowsze galerieLoader
Komentarze
Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki czytaj więcej. Akceptuję